Czym jest kampania?

Odpowiedzialny Kierowca to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze. Edukujemy w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi.

najlepsza kampania profilaktyczna

Odpowiedzialny Kierowca - kampania dla dorosłych i dla dzieci

Materiały

Kampania Odpowiedzialny Kierowca opiera się na profesjonalnych materiałach edukacyjnych, które powstały przy współpracy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak to działa?

Dzięki temu, że kampanię oparliśmy przede wszystkim na materiałach edukacyjnych (ulotki, plakaty, testy, poradniki itp.), jej organizacja sprowadza się do skutecznej dystrybucji. Ułatwia to czytelny podział na kategorie wiekowe. Mamy więc broszury dla dzieci z podstawówek, gimnazjalistów i osób dorosłych (w tym seniorów).

Zależy nam, by jak najowocniej wykorzystać potencjał współpracy w ramach kampanii. Przekazując przynajmniej część realizacji Odpowiedzialnego Kierowcy policji, straży miejskiej lub gminnej, szkołom czy innym instytucjom podlegającym gminie, zagwarantują Państwo powodzenie projektu.

Wsparcie merytoryczne

Materiały świetnie nadają się jako wsparcie merytoryczne dla wszystkich działań prewencyjnych, których celem jest bezpieczeństwo oraz profilaktyka alkoholowa wśród niepełnoletnich i kierowców. Proponowane tutaj ulotki mogą pomóc nauczycielom przeprowadzić lekcje wychowawcze uświadamiające zagrożenia wynikające np. z niestosowania fotelików czy pasów bezpieczeństwa. Mogą zostać rozdane uczniom przy okazji pogadanki z policjantem lub podczas organizowanych w szkołach egzaminów na kartę rowerową.

Podziel się