Mielec, woj. podkarpackie: AlcoBlow na mieleckich stacjach benzynowych

Odpowiedzialny KierowcaNa mieleckich stacjach benzynowych pojawiły się kolejne alkomaty. Zakup urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości jest częścią kampanii Odpowiedzialny Kierowca i był możliwy dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Przeciwalkoholowego.
– Nasza akcja jest przeznaczona dla ludzi mądrych, rozsądnych i przytomnych, którzy mają wątpliwość co do tego, czy już mogą siąść za kierownicą. Czasem ludzie nie mają świadomości jak długo od spożycia alkohol utrzymuje się w organizmie. U każdego ten proces przebiega inaczej, dlatego też stworzyliśmy możliwość bezpłatnego sprawdzania stanu trzeźwości, a co za tym idzie także tego, czy zasiadając za kierownicą dana osoba nie będzie śmiertelnym zagrożeniem dla siebie i innych – tłumaczy wiceprezydent Mielca Bogdan Bienek.
Wprowadzanie alkomatów to tylko część działań przeprowadzanych przez koordynatorów kampanii. Pani Jolanta Markowska-Rzeźnik, kierownik BSS w Urzędzie Miejskim w Mielcu podkreśla: – Staramy się uświadamiać kierowców nie tylko jakie skutki może nieść za sobą jazda pod wpływem alkoholu, lecz także zwracamy uwagę na zachowanie kultury na drodze oraz odpowiedzialne zachowanie, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom ruchu, bez względu na wiek.
Więcej informacji i fotorelacja: Hej MIELEC